Priešgaisrinių kopėčių gamyba

Gaminame, surenkame ir montuojame lauko ir vidaus patalpų kopėčias iš juodo plieno ir nerūdijančio plieno. Galimas paviršiaus padengimas: cinkavimas, dažymas. Cinkavimas ir dažymas kartu

Kopėčios skirtos:

  • užlipimui ant stogo (jas tvirtinant prie išorinės pastato sienos),
  • įvairiems stogų peraukštėjimams įveikti,patekimui ant stogo iš laiptinės per stogo liuką,
  • nusileidimui į įvairaus tipo ir paskirties šachtas ar siurblinių, katilinių duobes ir pan.

Kopėčias galime komplektuoti su sausvamzdžiu. Sausvamzdis gali būti tiekiamas ir atskirai.

Kopėčių gamybos brėžiniai

Kopėčių su platforma gamybos brėžiniai

Kopėčios 7m aukščio

Kopėčios 7m aukščio su paslėptais fasade laikikliais

Kopėčios 6m aukščio su aikštele perlipimui per parapetą

Sausvamzdžio gamybos brėžiniai

Metalinės dažytos kopėčios Juodo plieno cinkuotos kopėčios Juodo plieno priešgaisrinės cinkuotos kopėčios Nerūdijančio plieno kopėčios

Sausvamzdžio įrengimas

24 m ir didesnio pločio, ne žemesnių kaip 10 m aukščio, I ir II atsparumo ugniai laipsnių bei P.5 ir P.3.1 funkcinių grupių pastatų išorinių gaisrinių kopėčių įrengimo vietose turi būti 80 mm skersmens sausvamzdžiai - stovai su jungiamosiomis galvutėmis sausvamzdžio apatinėje ir viršutinėje dalyse.

Suvirintas sausvamzdis prieš cinkavimą

Valstybinės darbo inspekcijos metodinė dokumentacija

Saugos priemonės, skirtos patekti į laikinas darbo vietas aukštuminiuose statiniuose - PDF dokumentas

 

 

STR 2.01.01(2):1999 apie (prieš)gaisrinių kopėčių įrengimą

 

 

  • 10 m ir aukštesniuose pastatuose iki stogo karnizo arba lauko sienos viršaus (parapeto) būtina numatyti išėjimus ant stogo iš laiptinės tiesiogiai arba per pastogę, išskyrus apšiltintą, taip pat 3 tipo laiptais arba išorinėmis gaisrinėmis kopėčiomis.
  • Leidžiama neįrengti gaisrinių kopėčių ant pastato pagrindinio fasado, jei pastato plotis ne didesnis kaip 150 m, o priešingoje pagrindiniam fasadui pusėje yra išorės priešgaisrinis vandentiekis su hidrantais.
  • Gaisrui gesinti ir gelbėjimo darbams atlikti įrengiami gaisriniai laiptai (kopėčios) skirstomi į šiuos tipus:
  • G1-vertikalūs;
  • G2-su nuolydžiu (ne didesniu kaip 6:1).
  • Jei stogų aukščiai skiriasi daugiau kaip 1 m, perėjimui nuo vieno stogo ant kito būtina įrengti gaisrines kopėčias. Gaisrines kopėčias įrengti nebūtina, jeigu stogų aukščių skirtumas didesnis kaip 10 m, o kiekviena didesnė kaip 100 kv.m stogo ploto dalis turi atskirą išėjimą ant stogo.
  • Pakilti ant pastatų, kurių aukštis nuo 10 iki 20 m, stogo bei vietose, kur stogų aukščių skirtumas nuo 1 iki 20 m, turi būti naudojamos G1 tipo gaisrinės kopėčios, o pakilti ant aukštesnių nei 20 m pastatų stogų bei vietose, kur stogų aukščių skirtumai didesni kaip 20 m, - G2 tipo gaisrinės kopėčios, kurios turi būti iš A klasės degumo klasės statybos produktų, bei įrengiamos ne arčiau kaip 1 m nuo langų.